Tvůrčí tým

         Cyklu inspirací pro mateřské školy

Martina Ariel Wilczkeová

Martina Ariel Wilczkeová

Autorka projektu, metodických a didaktických materiálů

Ariel je vzděláním pedagog a jako svoji cestu si vybrala propagaci a šíření vědomého způsobu života v souladu s přírodou. Dlouho hledala ideální způsob, jak děti motivovat k lásce k přírodě a úctě k životu, až přišla inspirace v podobě malého Človíčka. Čtyři roky realizovala představení o Človíčkovi v mateřských školkách a učila se od dětí, jak nejlépe pracovat s postavou Človíčka. Své bohaté zkušenosti nyní předává formou Cyklu inspirací, aby se s Človíčkem mohlo setkat co nejvíce dětí a paní učitelek. 

Miroslava Smolenová

Miroslava Smolenová

Tvorba písní, básničky, aktivity do kamínků

Mirka je duchovní maminka Človíčka a stála společně s Ariel u jeho zrodu. Vytvořila do programu nádherné písničky a básničky, které Človíčka od začátku provází. Má bohaté zkušenosti z práce s malými děti a ty vložila především do tvůrčích a pohybových aktivit.

Andrea Hrušková

Andrea Hrušková

kamínek ZDRAVÝCH SVAČINEK

Andrea je vzděláním kuchařka, výživová poradkyně a učitelka. Několik let pracovala v soukromé potravinářské firmě a 3 roky byla výrobce zdravých svačinek pro školy a firmy. Několik let působila jako koordinátorka a lektorka programu Skutečně zdravá škola. Vytváří  návody na zdravé svačinky, které se zaměřují na používání zdravých, lokálních a sezónních surovin dle ročních období. Vede děti ke zdravému stravování, které je  prospěšné nejen pro ně, ale i pro naši planetu.     

Kristýna Marvanová

Kristýna Marvanová

kamínek BYLINEK

Krista je bylinkářka, projektantka zeleně a hlavně máma tří dětí. Miluje tvoření s bylinkami a s radostí jím provázím budoucí bylinkáře a bylinkářky. A protože vždycky ráda tvořila s dětmi, ve skautu, při výukových programech pro školy a samozřejmě s těmi vlastními, bylinkaření s dětmi je přirozenou součástí jejího poslání. Raduje se z každého Človíčka, který má možnost poznávat a prožívat sílu přírody i skrze bylinky.

Eva Pazderová

Eva Pazderová

Ilustrace, omalovánky, příběhy

Eva je autorkou dvou knih Stromy mluví a Stromy stále mluví, které jsou součástí její mnoholeté cesty ke skutečné prevenci, kterou vnímá v uzdravování našich vztahů. V knihách se zaměřuje na komunikaci a práci s emocemi prostřednictvím bytostí stromů.

Barbora Odložilová

Barbora Odložilová

Aktivity do přírody, vizualizace, příběhy

Barča je maminkou tří dětí, průvodce dětí lesem a lektorka stmelovacích programů pro třídní kolektivy. Ráda vypráví příběhy a pohádky, které ožívají v přítomnosti všech posluchačů. Je také autorkou příběhu: Jak se děti potkaly s lesem, aneb pohádka o zimním slunovratu.

Kateřina Zem

Kateřina Zem

Tvorba písní

Katka je průvodkyní tancem, členka hudebního uskupení Živa, zpěvačka a autorka písní, tvůrkyně Příběhových karet,  průvodkyně procesem výkladu Map Života a průzkumnice magie hlasu a jeho léčebného potenciálu. Především je ale Žena a matka 3 dětí. Písně, které tvoří, jsou o přátelství, o lásce k přírodě a jejím cyklům, o radosti a zvědavosti z objevování našeho světa.

ŽIVA a VLČATA

ŽIVA a VLČATA

Hudební zpracování písní

Živa, to jsou dvě ženy, dva hlasy. Kateřina Zem a Mirith. Aktuálně je na koncertech můžete slyšet společně s Vojtou Violinist za doprovodu kytar, bubnů, akordeonu houslí a fléten. Pro Človíčka nahrávají písně společně se svými dětmi, které se projevily jako pěkná  vlčata, a tak dostaly i takové pojmenování svého tria-VLČATA.

Pavlína Staňková

Pavlína Staňková

Tvořivé a výtvarné aktivity, inspirace do přírody 

Pavla pracuje jako průvodkyně v lesní školce. Baví ji vymýšlet a realizovat programy pro děti, tvořit z různých přírodních materiálů a malovat. Ráda ukazuje dětem, jak žít v souladu s přírodou, jak se o ni starat, chránit naši planetu Zemi a vše živé na ní, a jak si užívat s radostí přítomný okamžik. 

Jana Šulová

Jana Šulová

Malování obrázků, grafomotorika

Jana má odjakživa ráda krajinu, hory a krásu přírody. Vnímá, jak je přirozeně všechno propojené a spolupracuje jako jeden celek. Baví ji malování, tvoření a činnosti s dětmi. Pro děti a Človíčka dělá obrázky a výtvarná cvičení. Tvořit rukama je pro ni uklidňující a přináší jí to uvolnění. A tam kde je uvolnění, nic nebrání energii volně plynout a nechat ji dělat to nejlepší, co ona sama umí. 

 

Martina Debiasová

Martina Debiasová

Šití panenek Človíčka

Martina dala podobu panence Človíčka a připravila střih pro jeho výrobu. Sama Človíčky také šije. Má vystudovanou Střední hotelovou školu a je vyučená pletařka. Pracuje jako asistentka plánování výroby ponožkového zboží a baví ji různé tvoření a ruční práce.

 

Veronika a Lukáš Velehradští

Veronika a Lukáš Velehradští

inspirace do kamínku KOLA ROKU

Veronika a Lukáš jsou manželé, rodiče úžasné dcery, průvodci na cestě životem a lektoři sebe rozvojových seminářů. Věnují  se přírodní spiritualitě, která je jejich celoživotní vášní a radostí, tvoří nádherný projekt Spojení s přírodou a online klub Přírodní spirituality. Pořádají rituály kola roku, workshopy, ženské, mužské kruhy, přechodové rituály a poznali různé zajímavé lidi napříč celou Evropou.