celoroční Cyklus inspirací pro děti 4-6 let

   „Poznáváme svět s Človíčkem“

Mámo, táto, pojď si hrát, i ty buď můj kamarád.

Veď mě s láskou, uč mě být, ukaž mi, jak šťastně žít.

Vydejte se společně s vašimi dětmi poznávat svět s Človíčkem a jeho maminkou planetou Zemí a zažijte spoustu dobrodružství a zábavy.

Úvodní ČLOVÍČKŮV kamínek zDARma

V tomto úvodním kamínku se děti seznámí s Človíčkem, jeho maminkou Zemí a tatínkem Sluncem. Dozví se, jak Človíček v lese žije a jak se o něj maminka Příroda stará. Vydají se s ním do lesa, kde poznají některé z lesních obyvatel a zažijí s nimi spoustu zábavy. Nakonec se setkají i s novými Človíčkovými kamarády – holčičkou Aničkou a chlapcem Vítkem a uvědomí si a prožijí, že my všichni jsme malí Človíčkové, kteří mají maminku Zemi a tatínka Slunce.

Človíček se stane kamarádem vašich dětí a pokud budete chtít, roční putování plné dobrodružství, nových objevů, zážitků a poznání může začít.

Kamínek obsahuje

Sešit pro děti – příběhy doplněné ilustracemi, omalovánky, básničky, hravé úkoly

Nápadník pro rodiče – tvořivé, výtvarné a pohybové činnosti, návrhy aktivit a her doma nebo v přírodě, recepty zdravých svačinek

Přílohy – omalovánky, mluvené vizualizace s hudbou, obrazové prezentace, videa

Písničky – Já jsem malý Človíček, Planeta Země, Sluníčko svítí na celou Zem, Slunce sluníčko, My jsme všichni kamarádi, Barevná písnička, Kamarád

Hurá k podzimnímu kouzlení

Pokud se vám a vašim dětem Človíčkovi materiály líbí, podpořte jejich tvorbu a naši činnost jakýmkoli finančním příspěvkem.

Doporučená cena za Podzimní kamínek je 222 Kč. 

Číslo účtu je: 2702011942/2010.

Děkujeme 

Tento kamínek je zaměřen na proměny podzimní přírody a jejich význam pro přirozený cyklus střídání ročních období a souvislost se životem člověka jako součásti těchto změn. Podíváme se na podzim jako na období hojnosti a zjistíme, jaké plody sklízíme z našich zahrad, sadů a polí a jak je uchováváme přes zimu. Také si představíme podzim jako období, kdy se zvířata a celá příroda chystá na zimu. Vítek s Aničkou si budou pouštět draka, spřátelí se s větrem a naučí se toho spoustu o stromech a životě v lese i na zahradě a vyzkouší si nejrůznější podzimní hry v přírodě.

 

Kamínek obsahuje

Sešit pro děti – příběhy doplněné ilustracemi, omalovánky, básničky, hravé úkoly

Nápadník pro rodiče – tvořivé a výtvarné činnosti, návrhy aktivit a her doma nebo v přírodě, kouzelnická stezka, recepty zdravých svačinek, inspirace na oslavu podzimní rovnodennosti, tipy na zpracování a tvoření z šípků a řebříčku

Přílohy – omalovánky, mluvené vizualizace, šablony ke tvoření, obrázkové pomůcky k aktivitám

Písničky – Co vítr vypráví, Liško liško zrzavá, Vítr

Ke stažení od 20.11.2022

Ke stažení od 1.3.2023

Ke stažení od 1.6.2023

Osobní panenka Človíčka

K materiálům si můžete od nás pořídit i bílou panenku Človíčka, kterou si děti samy namalují a dají tak svému Človíčkovi konkrétní podobu.

Velmi doporučujeme panenku dětem pořídit. Můžete si ji s dětmi  i sami ušít. Když má Človíček fyzickou podobu, mohou si s ním hrát, berou si ho na výlety, spí s ním, tráví s ním svůj čas, stává se jejich oblíbenou hračkou a kamarádem.

Objednání panenky Človíčka

Velikost naší panenky je 40 cm.

Človíčky pro nás šije Chráněná dílna Lidumila Uherské Hradiště a Chráněná dílna AVE Charity Strážnice a jeho cena je 320 Kč.

Človíčka posíláme přes Zásilkovnu na výdejní místo, které si určíte. Doprava a balné činí 80 Kč. 

Platba je možná pouze bezhotovostním převodem z účtu. Na základě vaší objednávky vám vystavíme fakturu. Doba dodání je 14 dní.